Doporučujeme
rodinny-erb.jpg

Rodinný erb

cena dohodou
Návštěvy:
Today: 55All time: 239657

Erby-české-šlechty-Schuler

Rodina původem z moravského Šumperka.

Rakouský šlechtický stav spolu s čestným titulem a predikátem "Edle von Götzburg" na základě majestátu císaře Karla I. ze dne 29. října 1918 pro Hedwig Schulerovou, vdovu po Mudr. Václavu Schullerovi, c. a k. lékaři generálního štábu.

 

Erb (1918): Štít zlato-modře polcen, vpravo na zelené půdě červená hradební zeď s černou zavřenou bránou, po stranách dvě černé střílny. Za zdí červená pevnostní věž zakončená cimbuřím o čtyřech stínkách s černým oknem a na ní vlající stříbrno-červená vlajka s ženevským křížem opačných barev, vlevo čtyři zlaté hvězdy (2,2) nad třemi stříbrnými liliemi (1,2). Klenotem, na korunované turnajské přilbě s červeno-zlatými a modro-zlatými přikrývadly, je Eskulapova hůl mezi rozloženými orlími křídly, vpravo zlato-červeně a vlevo zlato-modře dělenými. (Adler, Zeitschrift für Genealogie und Heraldik, 18. (XXXII.) Band, Heft 1. Jänner/März 1995, M. Göbl, Das Rote Kreuz, Die Entwiklung eines neuen heraldischen Symbols, s. 13)

Autor: heraldikaerby

Štítky: Schuler, erby-české-šlechty, rodová-heraldika, heraldická-znamení, historie-heraldika, heraldry, wappen, coat-of-arms

Sponzoruje: http://www.magickenatacky.cz/