Doporučujeme
rodinny-erb.jpg

Rodinný erb

cena dohodou
Návštěvy:
Today: 39All time: 245500

Erby-světová-válka-Auffenberg

Rodina římsko-katolického vyznání pocházející z Bádenska, která se na konci 17. století přestěhovala do Slezska. 

Rakouský rytířský stav na základě majestátu císaře Františka Josefa I. daného ve Vídni dne 29. září 1869 pro Moritze von Auffenberg, c.k.nejvyššího státního návladního v Lembergu (dnes Lvov, Ukrajina) jako rytíře řádu Železné koruny III. třídy.

Rakouský stav svobodných pánů spolu s predikátem "von Komarów" udělil císař František Josef I. dne 23. dubna 1915, diplom s podpisem císaře Karla I. vydán ve Vídni 14. března 1917 pro syna předešlého, c. a k generála pěchoty Moritze rytíře Auffenberga.

 

Erb (1869): Štít s červenou hlavou štítu se třemi stříbrnými hvězdami umístěnými vedle sebe. Hlavní pole modré se stříbrným kůlem a na něm červené trojvrší a na něm je stojící přirozený cedr. V pravé polovině přirozený výr sojící na zlatém trojvrší, v levé polovině zlatý lev na zlatém trojvrší. Klenoty dva na korunovaných turnajských přilbách. 1. modro-zlaté přikrývadla, rostoucí lev ze štítu. 2. červeno-stříbrná přikrývadla, složená orlí křídla stříbrno-červeně dělená.Heslo zlatě na modré stuze: STRENUE ET FIDELITER.

Erb (1917): Štít polcený, pravé pole stříbrné, na červeném trojvrší stojí přirozený cedr. Levé pole zlato-modře dělené, v horním poli je černý orel snášející se do pravého dolního rohu pole, v dolním poli na zelené trávě stojí hořící dům. Na štítě koruna svobodných pánů. Klenoty tři na korunovaných turnajských přilbách. 1. modro-zlatá a červeno-stříbrná přikrývadla, přirozený výr. 2. modro-zlatá přikrývadla, rostoucí zlatý lev s červenou zbrojí a jazykem. 3. červeno-stříbrná přikrývadla, složená stříbrno-červeně dělená křídla. Heslo: ICH HALTE DURCH, ENTSCHLOSSEN UND TREU. 

 

Auffenberg von Komarów, Moritz Friedrich Josef Eugen Freiherr (*22.5.1852 Opava +18.5.1928 Wien), 1. 5. 1900 (7. 5. 1900) generálmajor, 1. 5. 1905 (30. 4. 1905) polní podmaršálek, 1. 5. 1910 (26. 4. 1910) generál pěchoty, 1. 1. 1919 penzionován. Pro více informací klikněte zde.

 

 

Autor: team heraldikaerby

štítky: Auffenbergrodová-heraldikaheraldická-znameníhistorie-heraldikaheraldrywappencoat-of-armssvětová-válka

sponzoruje obchod s domácími potřebami, který nabízí své zboží pro zlepšení kvality vašeho života a ulehčení domácích prací. Rotační mop easy fialový je vhodný domácí pomocník nejen na podzim, ale po celý rok. Chcete si ulezčit vytírání podlahy a nemít bolavá záda, pak neváhejte a pořiďte si rotační mop easy fialový. Neváhejte a kupte si rotační mop a dvě žinilkové hlavice navíc. Nový specializovaný eshop www.rotacni-mop.com se těší na vaši návštěvu. 

Kategorie - rodová heraldika